ارایش سهام بیمارستان ها و مراکز درمانی

ارایش سهام بیمارستان ها و مراکز درمانی

ما در این صفحه فام یاب به موضوع ارایش سهام بیمارستان ها و مراکز درمانی می پردازیم.

سهام چیست:

اگر دارایی یک شرکت سهامی به قسمت مساوی تقسیم کنیم هر قسمت آن یک سهم می شود. اگر یک شرکت سهامی پیتزا در نظر بگیریم  سهام  شرکت یک تکه پیتزا می شود. هر سهام دار به میزانی که سهام در اختیار دارد در مالکیت شرکت نقش دارد.

ورقه سهم:

ورقه سهم سندی است،که نماینده تعدادی سهام است. برگه سهام، نشان‌دهنده مالکیت تعداد مشخصی سهام یک شرکت است. برگه سهام اطلاعاتی مهمی همچون:
  • همچون نام شرکت
  • شماره ثبت
  • نام و مشخصات دارنده سهام
  • مبلغ اسمی سهم

دسته بندی سهام

از نظر شکل:

  1. سهامی خاص
  2. سهامی عام
شرکت های سهامی به دو دسته سهامی خاص و سهام عام تقسیم بندی میشوند. تفاوت شرکت سهامی عام و خاص در این است، که سهامی عام همه متوانند سهام آن را تهیه کنند ولی در سهامی خاص عده خاصی سهام آن را دارند.

از منظر حقوق دارنده سهام:

  1. عادی
  2. ممتاز
فردی که دارای سهام عادی است، به میزان سهام فرد در ریسک فعالیت اقتصادی شرکت قرار میگیرد. سهام ممتاز دارای برخی ویژگی‌های اوراق قرضه و سهام عادی است. در صورت انحلال شرکت فرد دارای سهام ممتاز در مقایسه فرد دارای سهام عادی در توزیع دارایی شرکت اولویت دارد.

از نظر ماهیت آورنده:

  1. سهام نقدی
  2. سهام غیر نقدی

مزیت‌های سهام برای سرمایه گذاری:

۱- با خرید سهام، متناسب با درصد مالکیت اوراق در تصمیمات مجمع شرکت‌های بورسی حق رای خواهید داشت. در واقع با دارا بودن هر ورقه سهام یک حق رای از آن شما خواهد شد. در مجمع شرکت‌های بورسی تصمیم‌‌گیری‌هایی درباره افزایش سرمایه، انتخاب هیئت‌مدیره، تصویب صورت‌های مالی و … انجام می‌شوند. ۲- اگر یک شرکت در یک سال مالی سود خالص را به دست بیاورد، مطابق قانون باید حداقل ۱۰ درصد آن را بین سهامداران تقسیم کند. 3-  سقفی برای ورود سرمایه به بازار بورس وجود ندارد.

آشنایی با نحوه سهام بندی بیمارستان

سهام بیمارستان و مراکز درمانی هیچگاه دچار رکود و کساد نمی شود. در مقابل آن بخاطر رشد جمیعت، افزایش بیماری، کمبود بیمارستان، سهام بیمارستان ها در حال رشد است.

فام یاب:

ارایش سهام بیمارستان ها و مراکز درمانی در اسرع وقت با تیم مجرب و کارشناسان حرفه ای گروه تخصصی پزشکی و دارویی فام یاب خدمت شما عزیزان است.  

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *